Zaledwie dwa miesiące wystarczyły, by przedstawiciele kilku firm i niedawno powstałej Fundacji postanowili wspólnie zorganizować coś dobrego.

Poznali się w kwietniu, podczas spotkania Jeleniogórskiego Klubu Biznesu. Moja Fundacja, Pałac Wojanów i Leroy Merlin i z pewnością można pokusić się o stwierdzenie że od razu między nimi zaiskrzyło.

 Każdy ma coś, co może dać innym lub czym może się podzielić. Dowodem na to jest ta inicjatywa. Zupełnie obce dotąd sobie osoby zaangażowały się we wspólny cel i każdy dał od siebie coś innego – coś co miał. Mówią w dyrekcji Pałacu Wojanów i ostro biorą się do pomocy w poszukiwaniu kolejnych darczyńców. To też dzięki nim w organizację imprezy dla dzieci zaangażowanych jest już kilkadziesiąt osób. Kolejni wolontariusze i darczyńcy wciąż dzwonią.

Idea współpracy, mówiąca o tym, że w grupie można szybciej, więcej i lepiej na naszych oczach sprawia właśnie, że słowa zamieniają się w czyny. Pałac Wojanów będzie więc gospodarzem Wielkiego Dnia Dziecka. Dlaczego Wielkiego? Ponieważ  9 czerwca gościć będzie podopiecznych z aż 10 okolicznych ośrodków opiekuńczych. Swoją obecność potwierdzili już przedstawiciele następujących placówek:

Dom Dziecka “Dąbrówka” w Jeleniej Górze

Dom Dziecka w Kaczorowie

Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie

Dom Dziecka Nadzieja 1 w Jeleniej Górze

Dom Dziecka Nadzieja 2 w Jeleniej Górze

Dom Dziecka Nadzieja 5  w Jeleniej Górze

Dom Dziecka Nadzieja w Przesiece

Dom Dziecka Nadzieja 3 w Jeleniej Górze

Dom Dziecka Nadzieja  4 w Jeleniej Górze

Dom Dziecka Nadzieja w  Lubomierzu

 

Czeka moc atrakcji. Dzieci wspólnie z wolontariuszami bawić się będą na mobilnym boisku do gry w piłkę, poskaczą na dmuchanych zamkach, skorzystają też z mini SPA i wielu innych rozrywek. Pamiątką  tego dnia będą fotografie wykonane w  specjalnej fotobudce, którą podobnie jak i opisywane wcześniej boisko dostarczy firma Mobile Football z Jeleniej Góry.

Trio organizatorów zamyka Sklep Leroy Merlin, którego dyrekcja przyzwyczaiła już mieszkańców Jeleniej Góry do angażowania się w większość charytatywnych wydarzeń w naszym mieście. Władze marketu budowlanego z Zabobrza i tym razem nie odmówiły pomocy gwarantując m.in. wspólną zabawę w ogrodzie.  

Z pewnością w najbliższym czasie wsparcie zagwarantują kolejni przedstawiciele JKB. W momencie powstawania tego wpisu dołączył producent wody dla firm Kapellanka i 3DOM Investments. Wszyscy liczymy jednak, że dobro dzieci, których los wielokrotnie ciężki jest do opisania, zachęci do pomocy kolejnych, również spoza Jeleniogórskiego Klubu Biznesu. Przyda się wszystko. Słodycze, nagrody, pomoc wolontariuszy.

Na ten moment do akcji przyłączyło się już kilkanaście firm i co najmniej drugie tyle wolontariuszy, ale przy tak wielkim wydarzeniu, każdy gotowy by pomóc znajdzie coś dla siebie. Łącząc siły możemy sprawić by ten dzień, na długo zapadł wszystkim gościom w pamięci.

Chętnych do pomocy przy organizacji Dnia Dziecka prosimy o kontakt z przedstawicielami Moja Fundacja pod adresem https://mojafundacja.org.pl/kontakt